Ziyaretçi Kuralları
13 Ekim 2019

ZİYARETÇİLERİMİZİN UYMASI GEREKEN KURALLARI:

Ziyaretçilerimizin hastanemizde bulundukları süre içerisinde kendi hastaları ve diğer hastalarımızın rahat ve güvenliği açısından belirlediğimiz kural ve uygulamalara özen göstermeleri gerekmektedir.

Güvenli bir sağlık hizmeti sunumu için hastanemizde bulunduğunuz süre içerisinde aşağıda belirlenmiş olan hususlara dikkat etmeniz önemlidir.

  • Hastanemizde ziyaret saatleri her gün 14.00-15.30 ve 18.30-20.30 saatlerindedir. Ziyaret saatleri hastalarımızın bakım ve dinlenme zamanları dikkate alınarak düzenlenmiştir.
  • Hastamızın sağlığı ve diğer hastalarımızın rahatı için ziyaretçi sayınızın az ve ziyaret sürenizin kısa olmasına dikkat ediniz.
  • Hastalarımızın rahatı için ziyaretiniz esnasında hasta odalarında ve hastane koridorlarında yüksek sesle konuşmamaya özen gösteriniz.
  • Ateş, öksürük, aksırık ve balgam çıkarma gibi şikayetleri olan kişiler, bağışıklığı düşük enfeksiyon almaya yatkın olan kişiler ve 12 yaşından küçük çocuklar vücut dirençleri yetişkinlere göre daha zayıf olduğu için mümkün olduğunca hasta ziyaretlerine ve hastane ortamlarına getirilmemelidirler.
  • Hastaneye çocuk ziyaretçi getirilmemesi önemle rica olunur. 12 yaşından küçük çocuklar ziyaretçi olarak kabul edilmemektedir.
  • Gıda maddeleri, canlı ve yapay çiçekler hastalarımızın sağlığını tehdit edecek mikroplar barındırdığından hastaneye getirmeyiniz.
  • Hastane enfeksiyonlarının önlenmesinde size de büyük görev düştüğünü unutmayınız. Ziyaret esnasında; hastaya, ekipmanlara ve alanlara dokunmamaya, hasta yatağına oturmamaya dikkat ediniz. Hastaya veya çevresine dokunmadan önce ve dokunduktan sonra mutlaka ellerinizi yıkayınız.
  • Ziyaret sırasında hastanızın oda kapısında asılı uyarı figürü gördüğünüzde hemşire ile görüşmeden hasta odasına girmeyiniz.
  • Özellikli birimler için (yoğun bakımlar vb.) bilgi alma ve ziyaret saatleri ile ilgili kurallar bu birimler tarafından belirlenmiştir. Hastanızın özellikli birimlerde olması halinde görevli kişilerce size verilen talimat ve kurallara uyunuz.

Tüm bu kurallar hastalarımıza daha iyi ve daha kaliteli hizmet verebilmek için düzenlenmiştir. Hassasiyet gösterdiğiniz için tüm hasta, refakatçi ve ziyaretçilerimize şimdiden teşekkür ederiz.